lg_optimus

LG Blogger etkinliği ve Optimus G

LG Türkiye, Taksim The Hall’de bloggerlara özel düzenlediği etkinlikte yeni modeli “Optimus G” modelini ve diğer akıllı telefonlarını tanıttı. Davet edildiğim bu etkinlikte birçok LG modelini de test etme fırsatı yakaladım. Etkinlik sonunda şanşlı 3 kişiden biriydim 🙂 Çekiliş sonrasında E400 Optimus L3 akıllı telefon kazandım. Gecenin yıldızı hiç şüphe yok ki “Optimus G” modeliydi.

Dört çekirdek işlemcili “Optimus G” Snapdragon S4 pro sayesinde çok daha yüksek bir performans ve pil ömrü sunuyor. G2 Touch Hybrid ekrana sahip olan G, 13MP kamerası ile eğlencenin dozunu arttırmak isteyenlerin yüzünü güldürecek. Ayrıca Optimus G’de darbelere karşı geliştirilmiş yeni teknolojisi sayesinde daha da dayanıklı bir hale gelmiş durumda. Diğer bir model ise Google’dan yeni oyuncağınız LG Nexus 4. Yeni Nexus 4 akıllı telefon Google uygulamaları ve en yeni Android sürümüyle karşımıza çıkıyor. En hızlı Nexus olan bu modelde 3D haritalar ve zengin uydu görüntüleri sayesinde önünüzde olanları daha gerçekçi bir şekilde görmenizi sağlıyor. (Street View ve Indoor Maps uygulamaları)

Bahsedeceğim son iki model ise; dört çekirdekli ve Tegra 3 beyni ile farklılık yaratan Optimus 4X HD ve içerisinde bulunan 3D converter sayesinde uygumalarda 2D ile 3D arasında kolayca geçiş yapabilen ve gerçek zamanlı olarak 3D videoları düzenleyebileceğiniz Optimus 3D Max. Burada çok fazla teknik detaya girmeyeceğim. Detaylı tüm bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.

(LG Lansmanları: LG Optimus G/Mart’13  –  LG Nexus 4/Aralık’12  –  LG Optimus L9/Kasım’12  –  LG Optimus Vu/Kasım’12 /4:3 Phablet)

Gelelim gecenin (benim için özellikle) süper sürprizine 🙂 Çekiliş sonrası kazanılan süper bir hediye E400 Optimus L3 . Nazik bir duruşa ve avuca tam oturan kompakt bir kasaya sahip olan bu akıllı telefon birçok ihtiyacınızı karşılıyor. 3 MP Kamerası, 3.2” ekranı, 1 GB dahili hafızası ve radyosu gibi özellikleri sahip olan bu akıllı telefon Gingerbread Android 2.3 ile geliyor. Fiyatı gayet makul seviyelerde. Bence hala bir akıllı telefonunuz yoksa bu modeli satın alabilirsiniz. Sosyal ağlarda gezme, fotoğraf paylaşma, maillerinize bakma gibi birçok şeyi yapmanız mümkün. 700.000’den fazla uygulama sayısı ile de Google Play Store ise size süper bir kaynak olacak.

Başta LG ve yetkilileri olmak üzere, organizasyonu düzenleyen Sodamedya Interactive’e (Özgür Poyrazoğlu) teşekkür ederim.

Bol yaratıcı günler…

Share:

1 comment

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.