Galatasaray – Türk Telekom Arena Açılıyor

Türk Telekom Arena Açılıyor…Uzun zamandır beklenen, Galatasaray’ın yeni mabedi 15 Ocak 2011 tarihinde açılıyor… Avrupa fatihi, Ali Sami Yen’den Aslantepe’ye 157 adet locası ve tam 52.650 taraftar kapasitesi ile Türk Telekom Arena’ya taşınıyor. Yeni stadyumda vip alanlarından, GS Store noktalarına, restoran ve food-court bölümlerinden geniş bir müzeye kadar herşey mevcut olacak. Stadın isim hakkı ise 10 yıl boyunca Türk Telekom’da…

Stadyumdaki diğer özellikleri sayacak olursam, Türk Telekom Arena UEFA’nın 2006 yılında belirlediği kriterler uygun olarak projelendirildi.

(c90 standartlarındaki ilk stadyum) Oturma alanları ve koridorlar çok geniş… Taraftarlar maçı izlerken bacak bacak üzerine atarak rahatça izleyebilecekler. Oturma düzeni olarak da en üstte oturan ile en altta oturan izleyici aynı kalitede maçı izlemiş olacak.

Arena’nın akustuği ise Ali Sami Yen’i aratmıyor. Kale arkası-Tribün 8 mt. / Yan Tribün-Saha uzaklık 6 mt. olduğundan kuvvetli bir atmosfer yeni zaferlerde bizleri bekliyor olacak. 🙂

Cem Yılmaz’ın da reklamlarında da dediği gibi alttan ısıtma 4 mevsim boyunca çimleri 16 derecede tutacak. (Böbreklere iyi gelecek! 🙂 400 parçadan oluşan çim zemin ise herhangi bir durumda 24 saatte değiştirilebilme özelliğine sahip.

***

Stadyumda sadece maçlar oynanmayacak. Konserler, etkinliklere de izin var. 3.500 araçlık bir otopark hizmeti mevcut. Duyduğuma göre 2011 yaz aylarında stadın üstünün açılır kapanır olma özelliğini kazandıracak olan kapaklar takılacak.

Böyle büyük bir yapının açılışı için bende, Lig Radyo ve FourFourTwo adına birkaç ufak çalışma yaptığım için çok keyifliyim.

Bu arada özellikle açılışa katılacak davetli / taraftarlar için önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum.. 15 Ocak günü mutlaka Metro hizmetini kullanın. Bu şekilde çok daha rahat bir şekilde evinize ulaşacaksınız…

Yeni mabedinde aslana yeni zaferler, başarılar diliyorum…

Türk Telekom Arena, Türk Sporuna hayırlı olsun…

Share:

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.